Biežāk uzdotie jautājumi

 • Reklāmu rotācijas un prioritātes

  Reklāmu rādīšanas biežumu nosaka trīs mainīgie:
  1) Dienas budžets
  Jo lielāks dienā uzstādītais budžets, jo lielāka reklāmas rotācija. Līdz ar to, daudz efektīvāk ir izvietot vienu reklāmu ar lielāku dienas budžetu nevis vairākas reklāmas, ar mazākiem.
  2) Auditorija
  Teksta reklāmu būtu nepieciešams segmentēt, lai tā veiksmīgāk sasniegtu Tavu tiešo mērķauditoriju. Atceries, ka investīcijas notiek par klikšķiem, līdz ar to, izvēlies tieši to auditoriju, kuras klikšķi Tev ir svarīgi.
  3) Reklāmā norādītais publicēšanas laiks
  Jo īsāks reklāmas publicēšanas periods, jo aktīvāk tā tiks atspoguļota lietotājam.

 • Kāpēc mana trešo pušu analītikas rīka statistika nesakrīt ar teksta reklāmas statistiku?

  1) Unikālo klikšķu vai skatījumu uzskaite
  Tavai reklāmai tiek uzskaitīti unikālie lietotāju klikšķi. Nesakritības ar trešo pušu analītikas rīkiem var rasties tāpēc, ka tie uzskaita apmeklējumus vai skatījumus nevis klikšķus uz konkrētās reklāmas. Tavs analītikas rīks var neuzskaitīt atsevišķus klikšķus, ja tam nepieciešams, lai lietotāja pārlūkprogramma atbalstītu "cookies" jeb sīkdatņu izmantošanu un būtu ieslēgts JavaScript un/vai attēli statistikas uzskaitīšanai.
  2) Atšķirīgas laika zonas
  Statistika, kas uzskaitīta konkrētā dienas intervālā, var būt balstīta uz atšķirīgām laika zonām, veidojot atšķirības dienas rezultātos.
  3) HTTP un HTTPS
  Ja Tava reklāma ir savienota ar mājaslapu, ko Tu reklamē, un Tu analizē attiecīgās reklāmas atdevi, skatoties lapas apmeklējumus no avota - draugiem.lv, iespējams, ka Tava analītikas rīka dati atšķirsies no tiem, ko piedāvājam mēs, jo datu analīze pēc šāda principa negarantē visprecīzākos rezultātus. Draugiem.lv, rūpējoties par lietotāju datu drošību un sekojot līdzi pasaules tendencēm, lielu daļu portāla sadaļu pārcēla no nedrošā HTTP uz drošo HTTPS savienojumu. Līdz ar šīm tehniskajām izmaiņām brīdī, kad lietotājs pamet HTTPS lapu, viņa pārlūkprogramma nākamajā apmeklētajā lapā vairs neuzrāda avotu no kuras viņš ir atnācis, jo tas tiek uzskatīts par lietotāja privātuma pārkāpumu.
  4) Google Analytics precīza pieslēgšana Teksta reklāmai
  Ir vairāki veidi kā panākt, lai Tavas mājaslapas statistika būtu daudz precīzāka. Tu vari katrai teksta reklāmai norādīt unikālu saiti, kas izmantota tikai teksta reklāmu platformā, vai pievienot kādu papildus identificējošu kampaņas parametru jau esošajai. Skaties pamācību šeit.

  Mēs nevaram nodrošināt nekādu atbalstu vai dot garantijas trešo pušu analītikas risinājumiem vai to datu uzkrāšanas mehānismiem, tāpēc papildus informācijai iesakām Tev sazināties ar sava analītikas rīka nodrošinātāju.