Kino
Kauja par Sevastopoli (2015)

Par filmu
Mīlestība, nebeidzamu ienaidnieka ložu ieskauta, draudzība ar Eleanoru Rūzveltu, uzstāšanās konferencēs, kuras ietekmēja Otrā pasaules kara rezultātu, vēlme dzīvot un bailes pazaudēt mīļoto cilvēku. Vai trausla sieviete spēs tikt ar to galā?
Patiess stāsts par Ludmilas Pavļičenko, leģendārās snaiperes, dzīvi. Karavīri devās kaujā ar viņas vārdu uz lūpām, bet ienaidnieki medīja. Cīņas laukā viņa redzēja nāvi un ciešanas, bet par lielāko pārbaudījumu kļuva mīlestība, kuru varēja atņemt karš...
Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Viedokļi (1)
Pēc nosaukuma spriežot filmai būtu jābūt lielai batālijai par Sevostopoli, bet tā vairāk koncentrējās uz minētās jaunkundzes bio. Un jāsaka, ka jau kopš tīņa gadiem šī īsti riktīga nav bijusi. Reāls sociopāts ar maniakālo depresiju un tieksmi nogalināt. Ir viena feina ainiņa, kurā šī nevis uzreiz vācietim ielaiž lodi galvā, pet pašaujās pa celīšiem, rociņām un tad pati priecājās, kā tas džeks tur mocās.
Vēl Pavličenko jaunkundzei bija pāris ievainojumi un kontūzija un pēcāk, pēc visa spriežot, arī problēmas ar galvu.
Bet tas netraucēja PSRS propogandas mašīnai šo sovjietu delegācijas satāvā aizsūtīt uz ASV lai parādītu kādi varoņi ir Sarkanās armijas bābieši. Un tur šī pat pamanījās sadraudzēties ar prezidenta Rūzvelta sievu, kura vienīgā laikam saskatīja plintniecē sievieti. Nē nu nesmuka jau nebija, vismaz filmā viņai ir Jūlijas Peresildas vaibsti, pat boršču abas Baltajā namā uzvārija un kleitas piemērīja, bet no sovjietu zaldāta sieviete nesanāca tik un tā.
Bija jau tur kaut kādi mīlas sakari un Ludmila kaut kādos džekos samīlējās, bet šaušana pirmajā vietā
Un labi vien ir, ka šī dzīvoja un šāva kara laikā, jo miera apstākļos gan jau šī tāpat būtu slepkavojusi un šavusi un būtu pasaules vēsturē par vienu galvā slimu maniaku vairāk...