Pasākumi

Skaņu Mežs 2017 Festival for Adventurous Music and Related Arts

Piektdien, 13. oktobrī
20:00
Ieteikt

Pasākums ir beidzies!
Skaņu Mežs’2017 – 13. oktobris, vienas dienas biļete
 

13. oktobrī mūzikas namā „Daile” (Kr. Barona iela 31) notiks nepieradinātās mūzikas festivāla „Skaņu mežs’2017” koncertvakars.

Priekšnesumu sniegs Sietlas siltā, bet vijīgi netveramā un afro-futūristiskā hip-hopa duets Shabazz Palaces, kura vadītājs Išmaels Batlers (Ishmael Butler) ir pazīstams kā Grammy apbalvotās 90. gadu hip-hopa trijotnes Digable Planets dalībnieks, un viņa sadarbība ar perkusionistu un producentu Tendaju Maraire (Tendai Maraire) velk paralēles starp hip-hopa „zelta laikmetu” un abstraktākām mūzikas formām. Tāpat šajā vakarā uzstāsies Jlin, deju mūzikas žanra „footwork” novatore, kuras debijas albums „Dark Energy” ieņēmis pirmo vietu žurnāla The Wire 2015. gada labāko mūzikas ierakstu sarakstā. Šogad Jlin atgriezusies ar brīžiem vēl dobjāku, taču arī mūzikālu elementu ziņā skaudrāku skanējumu – martā iznākušo albumu „Black Origami” medijs Pitchfork novērtējis ar 8.8 un apveltījis ar titulu „best new music”. Uz skatuves kāps arī ņujorkiete Mārgareta Šardjē (Margaret Chardiet) ar savu „power electronics” projektu Pharmakon, kuras albums „Bestial Burden” nonācis mediju Pitchfork un The Wire „gada labāko mūzikas ierakstu” sarakstos - Šardjē priekšnesumā būs klātesošs vokāls un visai konfrontējoša attieksme pret publiku. Šardjē kliedzošā vokāla intesitāti, iespējams, raksturo fakts, ka, kā atzinusies pati mūziķe, divas reizes gadā viņai tā dēļ asiņo rīkle.

Džeimss Dilons (James Dillon) ir „jaunās sarežģītības” kustībai piedēvēts skotu izcelmses komponists, kas saņēmis četras Karaliskās Filharmonijas biedrības balvas. Pirmo no tām Dilons saņēmis par darbu „Traumwerk”, ko pēc īsas komponista uzrunas festivālā atskaņos vijoļu duets Duo Gelland. „Džeimss Dilons ir uzrakstījis daļu no nozīmīgākās britu mūzikas jebkad,” raksta medijs The Guardian.

Improvizētu stīgu mūziku varēs dzirdēt ņujorkiešu Džo Morisa (Joe Morris, ģitāra) un Daniela Levina (Daniel Levin, čells) izpildījumā. Žurnāls The Wire Morisu nodēvējis par „vienu no vērienīgākajiem improvizētājiem ASV”, savukārt Levina nesenāko albumu "Spinning Jenny" raksturojis kā "apbrīnojamu projektu".

Pirmizrādi piedzīvos arī Annas Ķirses „Artifex Auditionis” – skaņdarbs deviņiem spēlētājiem. Vakara sākumā priekšnesumu sniegs latviešu industriālās mūzikas projekts STROPS.

Šajā vakarā piedalīsies arī mākslinieki no „Skaņu meža” līdzkoordinētās Eiropas novatoriskās mūzikas platformas SHAPE: ar Dirty Deal Audio saistītais latviešu bītmeikeris Oriole, kas sniegs audiovizuālu priekšnesumu kopā ar videomākslinieci Lindu Kononi.

Festivāls mūzikas namā „Daile” turpināsies arī 14. oktobrī. „Biļešu servisā” iespējams iegādāties gan atsevišķas biļetes uz koncertvakariem, gan divu dienu abonementus uz festivālu. Ieeja 6. oktobra pasākumā ir bezmaksas.

„Skaņu mežs” ir starptautiskās festivālu savienības un mūzikas platformas SHAPE līdzdibinātājs un koordinētājs. Tas turpina tikt uzskatīts par vērienīgāko avangarda un nepieradinātajai mūzikai veltīto notikumu Baltijas valstīs.

14. oktobra koncertvakarā uzstāsies sekojoši mūziķi:

STROPS
https://strops.bandcamp.com/album/likuma…

„Artifex Auditionis”, Anna Ķirse
https://soundcloud.com/annaki-1

Joe Morris / Daniel Levin


James Dillon


PharmakonShabazz Palaces
Jlin
Oriole / Linda Konone


Platformu SHAPE un visus tās māksliniekus, kas uzstājas „Skaņu mežā”, atbalsta Eiropas Savienības programma „Radošā Eiropa”.

Festivālu „Skaņu mežs” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, LR Kultūras ministrija, fonds Trust for Mutual Understanding un Kulturkontakt Nord. Festivāla komerciālie atbalstītāji ir iRobot, Red Bull Music Academy un Valmiermuižas alus. „Skaņu mežs” ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu platformā SHAPE (Sound, Heterogenous Art and Performance in Europe), ko atbalsta ES programma „Radošā Eiropa”, un starptautiskajā tīmeklī ICAS (International Cities of Advanced Sound).

Vairāk info: http://www.skanumezs.lv
Pasākums izvietots sadarbībā ar

Sarunas

Šis profils vēl nav runājis.

  Pasākumu apmeklēja

  Citi pasākumi šajā vietā

  Sniegavīra Ekspresis
  Pirmdien, 25. decembrī
  Sniegavīra Ekspresis 3
  Pirmdien, 25. decembrī
  Sevis izzināšanas seminārs "Piedodiet kungi, vakars dāmām"
  Sestdien, 27. janvārī 2018
  GHOSTPOET
  Piektdien, 16. februārī 2018
  Aija Vītoliņa un Tango Sin Quinto koncertsērija KLUSUMS
  Piektdien, 9. martā 2018