Pasākumi

Pasākumu organizē

Art Management Group, SIA

TOBĀGO! Jubilejas izrāde

Piektdien, 13. oktobrī
19:00
Ieteikt

Pasākums ir beidzies!
Māra Zālīte, Uldis Marhilevičs. "Tobāgo!". Traģikomiska dziesmuspēle 2 daļās.

Atzīmējot vairākus ievērojamus gadskaitļus: komponista Ulda Marhileviča 60 gadu jubileju, dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes 65 gadu jubileju, kā arī vairāku aktieru jubilejas (Katrīnei Pasternakai un Indrai Briķei – 60, Andrim Bērziņam – 65), un 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles "Tobāgo!" pirmizrādes Dailes teātrī (2001. gada 23. oktobrī), "Tobāgo!" atjaunotā versija, kuras režisors būs Valdis Liepiņš (viņš ir arī 2001. gada izrādes režisors ), apceļos vairāku Latvijas pilsētu estrādes. Visās izrādēs pie klavierēm būs pats mūzikas autors – komponists Uldis Marhilevičs! Atgādināsim, ka 2002. gada “Spēlmaņu naktī” viņš saņēma balvu kā labākais mūzikas autors dramatiskajā teātrī, bet izrādē skanošās dziesmas “Un tūkstoškārt”, “Ai, cik maigi uz sejas krīt sniegs” u.c. tika apkopotas albumā. Ievērības cienīgs ir fakts, ka šī savulaik skatītāju tik iemīļotā izrāde Dailes teātrī tika spēlēta sešas sezonas – no 2001. līdz 2007.gadam, parādot to vairāk nekā 120 reižu.

“Ir izaugusi vesela paaudze, kas šo izrādi, ko tolaik noskatījās tūkstošiem cilvēku, nav redzējusi, un man liekas – ja vēl nav redzēta "Tobāgo!", tad šīs vasaras izrādes varētu būt labs iemesls to izdarīt,” saka izrādes libreta un dziesmu tekstu autore – dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte.

Lomās: Aija Dzērve, Sarmīte Rubule, Olga Dreģe, Jānis Paukštello, Katrīne Pasternaka, Juris Kalniņš, Juris Frinbergs, Indra Briķe, Valdis Liepiņš, Andris Bērziņš u.c.

Sarunas

    Pasākumu apmeklēja