Pasākumi

Pasākumu organizē

Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs

Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs darbojas kā "Vācijas centrs" Baltijas valstīs, kura mērķis ir sekmēt zinātnisko un akadēmisko sadarbību starp Vāciju un Baltijas valstīm.

Amatniecības nozīme ekonomikā un izglītībā

Otrdien, 21. martā
18:00
Ieteikt

Pasākums ir beidzies!
Zinātniskais vakars „Amatniecības nozīme ekonomikā un izglītībā” ar Dītera Rokslava (Dieter Roxlau) vieslekciju „Amatniecība Vācijā – garantija kvalifikācijai, izaugsmei un ekonomikas dažādībai” un asoc. prof. Dr. Viļņa Kazāka prezentāciju „Amatniecība Latvijā 2017”
Latvijas Universitātes bibliotēkā, Konferenču zālē, Kalpaka bulvārī 4, Rīgā
Vācu un latviešu valodā
Sadarbībā ar Bohumas-Rehenes Rotari klubu
Dīters Rokslavs (Dieter Roxlau)
„Amatniecība Vācijā – garantija kvalifikācijai, izaugsmei un ekonomikas dažādībai“
Vieslekcijā Dīters Rokslavs runās par amatniecību Vācijā, kas ir viena no centrālajām ekonomikas nozarēm, un par tās ieguldījumu sabiedrības integrācijā, kā arī par aktuālajiem izaicinājumiem. Mazo un vidējo uzņēmumu dominējošā struktūra sniedz stabilizējošu efektu ekonomikas izaugsmei un nodarbinātībai, ko pastiprina arī duālā profesionālā izglītība. Šāda veida izglītība starptautiskā mērogā nodrošina zemu jauniešu bezdarbu. Amatniecībai ir pārredzama struktūra, līdz ar to uzņēmumiem ir iespējams pastāvīgi ieviest jauninājumus. Tā kā amatniecība piedāvā patērētājiem un dzīves ikdienai atbilstošus produktus un pakalpojumus, tā sniedz nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības integrācijā un stabilizācijā. Tomēr amatniecībai nākas sastapties arī ar dažāda veida izaicinājumiem.
Dīters Rokslavs ir pabeidzis ekonomikas studijas Bohumas Rūras Universitātē, kur ieguvis diplomu ekonomikā. Kopš 1974. gada D. Rokslavs strādā amatniecības nozarē, viņš ir bijis gan Diseldorfas amatniecības kameras, gan Ziemeļreinas-Vestfālenes amatniecības uzņēmuma darbinieks. No 1992. līdz 2016. gadam Dīters Rokslavs bija Ziemeļreinas galdnieku asociācijas vadītājs. Savas karjeras laikā viņš piedalījies virknē dažādu projektu un pētījumu par amatniecību.
Dr. Vilnis Kazāks
"Amatniecība un izglītība Latvijā"
Prezentācijas sākumā asoc. prof. Dr. Vilnis Kazāks iezīmēs Latvijas amatniecības vēsturi, īpašu uzmanību pievēršot amatizglītības tapšanai. Tiks runāts arī par likumdošanu, kas nodrošina profesiju izglītības kvalitāti. Dr. Kazāks stāstīs par mono, duālām un triālām izglītības organizācijām, kā arī iepazīstinās klausītājus ar amatniecības profesiju teorijām untajās sastopamajām prakses apguves un kvalifikācijas sasniegšanas īpatnībām.
Vilnis Kazāks ir pabeidzis Rīgas Tehnisko universitāti, kur ieguvis doktora grādu inženierzinātnēs. Kopš 2003. gada V. Kazāks ir asociētais profesors Rīgas Tehniskajā universitātē. Viņš ir Latvijas Amatniecības kameras biedrs un goda prezidents. No 2010. līdz 2016.g. piedalījies Latvijas izgudrotāju biedrības izstādēs un 2009.-2014.g. mēbeļu izstādē „Baltic Furniture”. Kvalifikācijas celšanai apmeklējis dažādus kursus un seminārus gan Latvijā, gan ārzemēs.

Sarunas

Šis profils vēl nav runājis.

    Pasākumu apmeklēja